Geriausias skroblų gyvatvorės sodinimo laikas

Kada ir kokią gyvatvorę yra geriausiai sodinti?

PATARIMAI

Gytis M.

10/20/20233 min read

Tinkamiausias sodinimo laikas tobulam augimo rezultatui pasiekti

Dauguma žmonių teigia, kad gyvatvorę galite sodinti tik rudenį, tačiau ši taisyklė nėra visiškai teisinga. Taigi kada yra geriausias laikas sodinti gyvatvorę? Tai priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, nuo to, kaip ji buvo pristatyta, auginta arba nuo gyvatvorės tipo.

Galų gale, tinkamas sodinimo laikas yra būtina sąlyga tolimesniam jūsų žaliosios nuosavybės sveikam naujos gyvatvorės formavimuisi.

  • Ar galima sodinti gyvatvores ištisus metus?

  • Kada galima sodinti augalus konteineriuose?

  • Kada sodinti augalus su žemės grumstu?

  • Kada sodinti augalus su plikomis šaknimis?

  • Geriausias visžalių ir lapuočių augalų sodinimo laikas?

  • Vertinga informacija: pasodinkite gyvatvorę per 7 etapus!

Geriausias jūsų gyvatvorės sodinimo laikas (pagal pristatymo formą)

Geros žinios nekantriems sodo savininkams:

Iš esmės gyvatvores galima sodinti beveik ištisus metus, tačiau tai priklauso nuo pristatymo formos.

Ypač reikėtų atsižvelgti į sodinimo laiką sodinant augalus su plikomis šaknimis dėl jų jautrumo.

Augalai konteineriuose: geriausias sodinimo laikas ištisus metus

Nepriklausomai nuo sezono, konteinerinius augalus galite sodinti beveik ištisus metus. Tiek mažesniuose tiek didesniuose konteineriuose auginami augalai turi susiformavusią pilną šaknų sistemą, todėl gali būti sodinami net ir vasarą.

Kadangi konteineriniai augalai turi pakankamą šaknų masę, kad galėtų pilnai save aprūpinti vandeniu bei maistinėmis medžiagomis, todėl gali būti toleruojami net stipresni saulės spinduliai ir aukštesnė temperatūra. Gausus laistymas pirmosiomis savaitėmis ir pirmaisiais metais apsaugo jaunus gyvatvorių augalus nuo išdžiūvimo.

Patarimas, kaip galima sumažinti vandens poreikį: mulčiuokite gyvatvorę, kad apsaugotumėte dirvą nuo per didelio išgaravimo.

Rutuliniai su žemės grumstu augalai: idealus sodinimo laikas nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio

Augalai su žemės grumstu, kurių šaknys prieš tai buvo specialiai formuojamos, o iškasus įsuktos į geotekstilę bei sutvirtintos su vielos tinkleliu, suformuoti lauke prieš pat pristatymą arba rudenį. Kadangi tokiu būdu paruošti augalus galima tik per jų vegetacijos pertrauką nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio, todėl ir sodinimo laikas taip pat yra ribojamas nuo rudens iki pavasario.

Tokiu būdu paruoštus augalus svarbu neuždelsiant grąžinti atgal į žemę dėl ribotos apsaugos nuo išdžiūvimo. Visžalius gyvatvorinius augalus įsuktus į ryšulius galima sodinti vėliausiai iki spalio mėnesio. Tik tokiu būdu pasodinti augalai turės pakankamai laiko pasiruošti žiemos sezonui, bei aprūpinti save vandeniu.

Papildomas laistymas yra būtinas pirmosiomis savaitėmis, net ir vėsiomis ir drėgnomis rudens dienomis.

Augalams su plikomis šaknimis reikalinga žema temperatūra

Augalai su plikomis šaknimis yra iškasti iš atviro lauko be apsauginio žemės gumulo, todėl yra ypač jautrūs – juolab, iškasant yra pažeidžiama dalis šaknų, kurias augalas vėliau turės atsistatinėti.

Vežant tokiu būdu paruoštus augalus ypač svarbu pasirūpinti, kad šaknys neišdžiūtų. Siekiant apsaugoti sodinukus nuo tolimesnių sunkumų, plikomis šaknimis augalus galima sodinti tik anksti pavasarį arba rudenį, kuomet yra vegetacijos pertrauka.

Jeigu norite sutaupyti finansus bei įsiveisti gyvatvorę, plikomis šaknimis iškasti augalai yra puiki nebrangi alternatyva, tačiau reikia nepamiršti, kad sodinti galėsite tik pavasarį arba rudenį.

Patarimas, kaip galima sumažinti vandens poreikį: mulčiuokite gyvatvorę, kad apsaugotumėte dirvą nuo per didelio išgaravimo.

Geriausias visžalių ir lapuočių gyvatvorių sodinimo laikas

Geriausias sodinimo laikas priklauso ne tik nuo augalo paruošimo būdo, bet i nuo to kokią gyvatvorę norite matyti savo kieme, ar norite mėgautis spalvingais lapais rudenį ar ištisus metus matyti žalią žalumą.