Skroblų gyvatvorės genėjimas. 5 patarimai

Kad jūsų sodo gyvatvorė augtų vešliai ir tankiai bei padarytų gerą įspūdį, turite ją teisingai karpyti.

PATARIMAI

Gytis M.

10/3/20236 min read

Kaip pasiekti tobulai suformuotą gyvatvorę?

Įveisdami gyvatvorę užtikrinsite ne tik savo valdos ribų atžymėjimą bei privatumą, bet ir daugumos paukščių bei vabzdžių prieglobstį.

Kad jūsų sodo gyvatvorė augtų vešliai ir tankiai bei padarytų gerą įspūdį, turite ją teisingai genėti . Mes jums patarsime kaip tai padaryti.

Kada galima karpyti gyvatvorę?

5 profesionalūs patarimai tobulam gyvatvorės karpymui!

Kokia yra tobula gyvatvorių karpymo forma?

Ką daryti su plikomis dėmėmis ar tarpais ?

Kada genėti gyvatvorę? Atkreipkite dėmesį į paukščių apsaugą!

Paukščių apsauga lemia tinkamą gyvatvorės karpymo laiką. Visada būkite dėmesingi gyvūnų pasauliui, net ir iškarpydami įmantriausias formas.

Kadangi daugelis paukščių rūšių naudoja gyvatvores lizdams įsikurti, nuo kovo iki rugpjūčio mėn. radikaliai genėti arba formuoti gyvatvores reikėtų atsargiai, iš anksto patikrinant, ar jūsų gyvatvorėje peri paukščiai, ir būti dėmesingiems gyvūnams .

Idealus laikas kirpti gyvatvorę priklauso nuo gyvatvorės tipo.

Iš esmės:

Tinkamas metas pagrindiniam genėjimui yra pavasaris , kai gyvatvorė dar nesuformavo naujų ūglių. Taip pasieksite, kad vasarą jūsų gyvatvorė būtų šviežiai sodrios žalios spalvos bei išleistų daug naujų ūglių.

Vidurvasarį ir rudenį reikėtų atlikti tik smulkų pataisymą, pavyzdžiui, jei gyvatvorė dėl augimo prarado formą.

Žiema – geriausias laikas genėti , kai gyvatvorių augalai nevegetuoja, tačiau reikia nepamiršti, kad tokiu būdu karpant gyvatvores atsiranda pavojus augalams užsikrėsti grybinėmis ligomis per žaizdas, nes augalas miega ir nesigina.

Teisingas skirtingų tipų gyvatvorių genėjimas (instrukcijos)

Teisingai nugenėkite skroblo bei buko gyvatvores

Senesnes gyvatvores , kurias reikia perdaryti, vasario mėnesį atlikite intensyvų genėjimą . Tada skroblas ar bukas dar neišsivystė lapų, kuriuos būtų galima pažeisti. Šiuo metu jūs taip pat galite negalvoti apie paukščių veisimąsi.

Norėdami užtikrinti, kad jūsų skroblo gyvatvorė ateinančiais metais užtikrintų patikimą privatumo apsaugą , pirmaisiais metais atnaujinkite tik vieną gyvatvorės pusę, o kitais metais dirbkite tik su antrąja puse. Abiem atvejais genėjimas gali vykti taip toli, kad lieka tik trumpos šakos su mažais šoniniais ūgliais.

Vidutinis paviršinis genėjimas birželio mėnesį suteikia gyvatvorei tvarkingą išvaizdą. Kad per pagrindinę vegetacijos fazę nuo gyvatvorės augalų nenuimtų per daug lapų, reikėtų išlaikyti apie trečdalį šviežio metų augimo.

Norint greitai gauti tankią gyvatvorę, jaunus augalus reikėtų nupjauti iki šešių kartų per metus . Taip skatinate šoninių ūglių susidarymą.

Teisingai nukirpkite gyvatvorę » 5 profesionalų patarimai ir gudrybės

1 patarimas: atkreipkite dėmesį į orą

Gyvatvorių kirpimui pasirinkite dieną su vidutinio klimato sąlygomis. Jei įmanoma, žiemą tai turėtų būti diena be šalčio. Vasarą neturėtų būti per karšta.

Debesuota diena yra ideali , kad staiga atsidengę švieži lapai ir ūgliai neapdegtų saulėje . Gyvatvorę geriausia pradėti karpyti vėlyvą popietę. Tuomet iš lapų bus šiek tiek mažiau sulčių, nes jos bus pasitraukę.

2 patarimas: geri rezultatai dėl gerų įrankių

Mažai gyvatvorei karpyti gali pakakti mechaninių gyvatvorių žirklių. Taip pat rekomenduojama jas naudoti stambialapių lauravyšnių priežiūrai.

Ilgesnes, dideles gyvatvores galima nupjauti elektrinėmis gyvatvorių žirklėmis su žymiai mažesnėmis pastangomis. Galite rinktis iš akumuliatorinių arba laidinių.

Bet kokiu atveju turėtumėte įsitikinti , kad peiliai yra švarūs ir aštrūs . Taip sukuriamas lygus pjūvio paviršius. Kita vertus, buki peiliai sukelia nutrintas šakas, dėl kurių gali patekti grybai ir kiti patogenai.

3 patarimas: nukirpkite gyvatvorę kūgiškai (A forma)

Nupjauti gyvatvorę tiksliai stačiakampiu atrodo labai tiksliai, tačiau tai nėra taip teisinga. Geriau savo natūraliam turtui suteikite „ A formą “.

Jei gyvatvorė smailėja link viršaus, sniego apkrovos nepažeidžia: jei sniego danga yra per sunki, ji gali tiesiog nuslysti. Kita vertus, ši pjovimo forma leidžia daugiau saulės spindulių pasiekti apatinę gyvatvorės vietą, todėl išvengiama negražios plikos augmenijos.

4 patarimas: nugenėkite gyvatvorę tiesiai (horizontaliai)

Norėdami nukirpti horizontalų kraštą be negražių pakilimų ir nuosmukių, abiejuose gyvatvorės galuose pastatykite stulpelį ir tarp jų ištempkite laidą. Taip jūs galėsite pagal jį orientuoti . Galite nuolat persireguliuoti, kad neatsirastų nepageidaujamų iškilimų ar skylių.

5 patarimas: uždarykite ertmes gyvatvorėje

Dėl pjovimo ar natūralaus augimo klaidų laikui bėgant gyvatvorėje gali atsirasti plikų ertmių , tarpų ar skylių.

Norėdami uždaryti skylę, sujunkite dvi bambuko lazdeles į kryžių ir įdėkite šią konstrukciją į pažeistą vietą. Tada nupjaunate kaimyninius ūglius , kad paskatintumėte juos augti. Kai jaunos šakelės vis labiau susipins aplink pagaliukus, greitai skylės nebeliks.

Jei jūsų gyvatvorėje yra tarpas, turėtumėte nulenkti ilgus ūglius ir pritvirtinti juos žemėje. Dėl to šakose susidaro vadinamosios „skęstančios šaknys“ ir šviežiai išdygsta iš apačios.

Nuplikę lopai apačioje reikalauja drastiškesnių priemonių: tokiu atveju gyvatvorę reikėtų nupjauti iki maždaug ketvirtadalio dabartinio aukščio. Tačiau nupjautas kraštas vis tiek turi būti gyvoje medienoje. Kad nenupliktų šalia žemės , kasmet genėdami gyvatvorę turėtumėte atsižvelgti ir į apatinį gyvatvorės plotą: tai taip pat paskatins naujų ūglių formavimąsi.

Kokių trąšų reikia gyvatvorėms?

Paprastai gyvatvores galite tręšti įvairiomis universaliomis lapuočiams skirtomis trąšomis, tačiau mes rekomenduojame geriau naudoti ekologiškas sapropelio trąšas, kurias galite įsigyti tiesiai iš mūsų.

Žemiau galite sužinoti, daugiau apie rekomenduojamas trąšas:

HUMUSON COMPLEX SI birus sapropelio bio humusas | ekologiškos organinės trąšos

HUMUSON COMPLEX SI birus sapropelio bio humusas – ekologiška naujos kartos trąša specialiai sukurta dirvožemiui atnaujinti.

Panaudojimas – gyvatvorės, šiltnamiai, daržai, vejos, dekoratyviniai augalai, vaismedžiai, kambarinės gėlės, gėlynai, miškininkystė, pasėliai ir kt.

Produktas universalus ir tinka visoms augalų kultūroms (braškėms, bulvėms, šilauogėms, pomidorams, agurkams, paprikoms, serbentams, agrastams, kopūstai, moliūgai ir visos kitos augalų kultūros)

Naudojimo instrukcija:

Daiginant. Ruošiant augalo daiginimo guolį, proporcingai įterpkite 1/10 HUMUSON COMPLEX sapropelio biohumuso į bet kokį naudojamą substratą/augalinį gruntą. Gerai sumaišykite ir merkite sėklą.

1/10 HUMUSON COMPLEX : 9/10 daiginimo substrato/augalinio grunto/kitos žemės.

Persodinant. Vienam daigui/sodinukui reikia skirti apie 200ml-500ml (priklauso nuo sodinamos kultūros) HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso ir jį sumaišyti su augaliniu gruntu ar kita naudojama žeme.

Tręšiant jau pasodintus augalus. HUMUSON COMPLEX galite naudoti mulčiuojant, norėdami patręšti vaismedžius, dekoratyvinius, ar bet kokius kitus jau pasodintus augalus.

HUMUSON COMPLEX skystas koncentruotas sapropelio bio humusas | ekologiškos organinės trąšos

HUMUSON COMPLEX skystos koncentruotas sapropelio bio humusas idealiai tinka laistyti dirvožemiui, gyvatvorei, vejai ar jau pasodintiems augalams visu vegetacijos laikotarpiu.

SVARBU! Produktą reikia skiesti vandeniu santykiu 1:400

Panaudojimas – šiltnamiai, daržai, vejos, dekoratyviniai augalai, vaismedžiai, kambarinės gėlės, gėlynai, miškininkystė, pasėliai ir kt.

Produktas universalus ir tinka visoms augalų kultūroms (braškėms, bulvėms, šilauogėms, pomidorams, agurkams, paprikoms, serbentams, agrastams, kopūstai, moliūgai ir visos kitos augalų kultūros)

Naudojimo instrukcija:

Reikiamą kiekį HUMUSON COMPLEX skysto bio humuso atskieskite vandeniu santykiu 1:400. Produkto pakuotė pateikiama kartu su dozatoriumi, o ant pakuotės taip pat galėsite rasti jau apskaičiuotas proporcijas, todėl produktą atskiesti labai paprasta.

Paruoštu darbiniu tirpalu laistykite augalus kas 10-14 dienų.

Vienam daigui reikia skirti apie 300-500ml darbinio tirpalo (kiekis skiriasi nuo laistomos kultūros/augalo tipo). Jei laistote kambarinius ar dekoratyvinius augalus, liekite tiek, kad sudrėkintumėte visą šaknų sistemą.